Şehirler Arası Çekici

2019, Dec 5 - 2020, May 26 Düzenlendi Şehirler Arası Çekici
şehirler arası çekici

Şehirler Arası Çekici Nedir?

Şehirler arası çekici, adından da anlaşıldığı gibi çekici hizmetlerinin şehirler arası bir şekilde verildiğini ifade etmektedir. Şehirler arası çekici, en az şehir içi çekici hizmetleri kadar sık sık talep gören bir çekici hizmetidir. Oto çekici, çekici, oto kurtarıcı, yol yardım hizmeti gibi hizmetlere başvurularak olası araç kazalarından ve arızalardan kolaylıkla kurtulabilmek mümkündür. Uzun mesafede ise bu durum çoklu çekici daha mantıklı şekilde çözümlenmiştir. Uzun süre araç kullanımı ve doğacak masraflar yerine şehirler arası araç taşımacılığı ile aracınızı daha az maliyetle dilediğiniz şehre gönderebilir ya da getirtebilirsiniz.

Çekici hizmeti, hareket halinde olmayan araçların bulunduğu yerden başka bir yere taşınması olarak ifade edilebilmektedir. Çekiciler genellikle özel bir mekanizmaya sahip araçlardır. Bu doğrultuda hidrolik sistem ile arabanın kaldırılıp taşınması mümkün hale gelmektedir. Dolayısıyla çekicilerin farklı kasa sistemlerine sahip olduğunu da ifade edebilmek mümkündür. Kayar kasalı çekiçler, ahtapot çekiciler, sabit kasalı çekiciler arasından arıza ya da kaza yapan araçların boyutuna ve türüne göre seçim yapılarak çekici hizmetleri gerçekleştirilmektedir. Peki, şehirler arası çekici hizmetlerinden hangi durumlarda faydalanılmaktadır? Gelin hep birlikte inceleyelim. 

Şehirler Arası Çekici Hizmetlerinden Hangi Durumlarda Faydalanılır?

Şehirler arası çekici hizmetlerinden bazı durumlarda faydalanılması gerekmektedir. Peki bu durumlar nelerdir? Hangi durumlarda şehirler arası çekici hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir?

Uzun mesafe araç kullanmak yerine aracını çoklu çekiciyle istediğiniz şehre gönderebilirsiniz.

İkamet ettiğiniz başka bir ilden araç aldığınızda şehirler arası çekici kullanarak aracınızı kapınıza getirtebilirsiniz.

Tatile ya da yazlığınıza giderken çok uzun saatler araç kullanmak yerine aracınızı Çekici Çağır Lojistik ile taşıtabilirsiniz.

Toplu şekilde araç alım satımlarda araç taşıma işlemini bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Aracınızı arızalandığında başka bir şehirdeki servise şehirler arası çoklu araç taşıma hizmetini kullanabilirsiniz.

Uçakla seyahat ettiğiniz yere aracınızı lojistik firmamıza taşıtabilirsiniz.

 

Tüm bu durumlar kapsamında araçlar bulundukları yerden başka bir yere taşınmak amacı ile çekilmektedir. Günümüzde birden fazla araç çekici bulunmaktadır. Bu doğrultuda araç çekicilerinin çeşitlerini aşağıdaki gibi açıklayabiliriz. 

Şehirler Arası Çekici Fiyatları

Şehirler arası çekici fiyatları mesafeye göre belirlenmektedir. Aracın büyüklüğü ve durumu fiyatı belirleyen diğer etkenlerdir. Fiyat öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Oto Çekici Çeşitleri Nelerdir?

Araç çekicilerin birden fazla türü bulunmaktadır. Bu türleri aşağıdaki gibi detaylandırabilmek mümkündür. 

Çatallı Çekici

Çatallı çekicilerin altında bulunan iki büyük çatal sayesinde araçlar, forklift düzeninde ki gibi kaldırılarak çekici kasasına konmaktadır. Söz konusu sistem ile aracın uygunluğuna ve yola göre araç sağ ya da sol taraftan çekiciye yüklenebilmektedir. Bunun yanı sıra çatallı çekicilerin kablolu kumandası bulunmaktadır. Çatallı çekiciler araca hiçbir şekilde zarar vermez. Bunun yanı sıra 12 saniye gibi kısa bir süre de çekme işlemi tamamlanabilmektedir. Üstelik çatallı çekiciler ile sürücü araç içerisindeyken de araç çekilebilmektedir. 

Ahtapot Çekici

Tepeden çekici, genellikle trafik polislerinin kullandığı bir çekici türüdür. Tepeden çekici aynı zamanda ahtapot çekici olarak da isimlendirilmektedir. Tepeden inen vinç, dörtlü çatalına tekerlekler bağlanır ve çekilecek olan araç çekicinin kasasına konmaktadır. Bunun yanı sıra arka kısımda bulunan tekerlekler ile tepeden çekicilerde iki araç taşınabilmektedir. Bu çekici hizmetleri kapsamında araç kapılarının açılması gerekliliği ortadan kalkmaktadır. 

Vinçli Kayar Platform

Vinçli kayar platform da çekici türlerinden bir tanesidir. Yolda kalan aracın hareket edebiliyor olması durumunda vinçli katar platform kullanılmaktadır. Çekici de bulunan kayar platform aracın içerisine girmesini sağlamaktadır. Eğer araç hareket ettirilemiyorsa çekici üzerinde bulunan vinç tarafından platforma çekilmektedir. Söz konusu çekici türü ise çekicinin arka kısmında bulunan çift tekerlek çekici ile iki araç birden taşınabilmektedir. 

Çoklu Çekici

Çekici türleri arasında bulunan son çekici türü ise çoklu çekici de yer alan hidrolik makaralı vinç aracılığı ile araçlar çekiciye yüklenmektedir. Araç, çekiciden indirilmek istendiğinde ise çekici de bulunan damper kaldırılır ve makara gevşetilir. Beş ve sekizli olmak üzere iki adet çoklu çekici vardır. 

Yukarıda bulunan oto çekici türleri aracın büyüklüğüne ve yolun durumuna göre tercih edilmektedir. Bu doğrultuda oto çekici hizmetlerinin de büyük bir öneme sahip olduğu düşünüldüğünde yukarıdaki oto çekici türlerinin yoğun bir şekilde talep gördüğünü ifade edebilmek mümkündür. Yukarıda bahsedilen olayların gerçekleşmesi durumunda ise oto çekici türlerinden biri ile araç çekilme hizmeti gerçekleştirilir.